07. Augusts 2013, 22:53
W140 S500 (motors M119, V8).
Šodien, kā zināms, LV bija netipiski augsta gaisa temperatūra. Kurzemē, Talsu pusē, pat neskatoties uz mākoņainām debesīm un viegli lietainu laiku, termometrs zem +32/+33 ne brīdi nenokritās.
Un tikpat netipiski sāka uzvesties arī M119 motors.
Apstājoties un ieliekot P (motoram ejot tukšgaitā), eļļas spiediens nokrītas gandrīz līdz nullei (apm. 0,3 max). Biju pieradis, ka tukšgaitā tas ir starp 1 un 2... Uzsākot braukt un ieskrienoties, līdz ierastajam 3.0 var dabūt tikai pie lieliem (virs 3000) motora apgriezieniem.
Braucot pa gludu šoseju ar kruīzu uz 100km/h, eļļas spiediens spītīgi turas zem 1.... Līdz apmēram 2 paceļas tikai, pie apdzīšanas uzgāzējot, kad kārba pārslēdzas zemākā robā...
Šāda Scheisse vēl nav piedzīvota.
P.S.:
1) Eļļas līmenis normāls.
2) Dzesēšana normāla, visi šķidrumi vajadzīgajā līmenī. Motora temperatūra tāda, kā jābūt.
3) Motoram nav redzamas nekādas sūces, šķidrumi kopā nejaucās.
4) Motoram nav vērojami nekādi darbības traucējumi, jaudas zudumi, utt.
5) Jā, pirms pāris dienām tika nomainīta eļļa (sintētika, kā parasti) un eļļas filtrs.
Tagad vakarā, kad gaisa temperatūra ārpus Rīgas ap +25, eļļas spiediens atkal paaugstinājies gandrīz ierastajās robežās (braucot uz 100km/h, rāda ap 2.0)...
Es jau izbūros cauri topikiem vācu un angliskajos MB forumos, tā arī nesapratu. Vairums uzskata, ka tas esot normāli, man gan tā nešķiet.
Varbūt eļļas kvalitāte???
Help!!!
07. Augusts 2013, 23:05
Eļļas viskozitāte???
07. Augusts 2013, 23:46
Tur jau tā lieta, ka 10W40, jo motors jau ar noskrējienu virs 300k
Man ar pirmā doma bija, ka eļļa par šķidru, bet neizskatās - arī uz tausti tāda, kā parasti...
08. Augusts 2013, 01:24
Varbūt devējs gļuko dažiem W124 īpašniekiem ir bijušas tādas problēmas.
08. Augusts 2013, 08:07
Izskrūvē spiediena devēju un nomēri ar manometru kāds ir tukšgaitā, apgrizienos un cik ātri parādās spiediens.
08. Augusts 2013, 08:17
10W40 tai ir jābūt pussintētikai!
Tāds eļļas spiediens, ko aprakstīji, protams, ka nav normāli, pieņemot, ka visi devēji strādā un rāda faktisko spiedienu.
10W40 cipari kā tādi par eļļas kvalitāti neko daudz nepasaka, bet ne par to ir stāsts. Stāsts ir par to, ka nevajag vienmēr strikti ievērot ražotāja rekomendācijas, it īpaši, ja lietojam 20 gadus vecus auto. Tajos laikos sintētiskā eļļa bija kosmoss, tāpēc tas, ko ieteica ražotājs parasti bija 10W40 pussintētika.
Es personīgi sava auto 102 motoram leju 5W40 sintētisko eļļu.
Ar pussintētiku ir tā, ka pēc būtības tā ir laba eļļa, bet nosacīti ekstremālos apstākļos var izrādīties par švaku. Piemēram, karstā laikā ilgi stāvot korķī, kad eļļa ievērojami uzkarst tā paliek šķidra. Motora apgriezieni ir minimāli, kā rezultātā sūknis nespēj to šķidro eļļu pietiekoši lielā daudzumā uzsūkt un nodrošināt apeļļošanu visos mezglos, kā rezultātā kaut kas kaut kur var pārkarst un atteikt.
Izvelc mērtaustu un pasmaržo eļļu vai nav deguma smakas. Katrā ziņā nekas jau daudz neatliek, kā pavērot motoru ilgstošākā darbībā, ja būs kāda vaina, tad agri vai vēlu tā izlīdīs.
08. Augusts 2013, 08:30
Brīvgaitā tik zems drīkstētu būt, ja karsts laiks un karst a eļļa, bet kā uzgāzē, tā jābūt "3". Ja arī gāzējot rāda tikai 2, tad tiešām jāskatās, vai spiediens nav par zemu. Ja spiediena sensors strādā pareizi, tad jādomā, kas ar sūkni.
08. Augusts 2013, 11:02
Paldies par idejām!
Šorīt servisā visas iespējamās lietas pārbaudītas, pabūts arī pie kompja. Devēji, mērinstruments, sūkņi - viss normas robežās.
Vēlreiz (tikai 750km pēc iepriekšējās maiņas) nomainīta eļļa (arī servisā bija aizdomas, ka ar eļļu kaut kas nav, kā jābūt) - ielieta 8l kvalitatīva 5W40 sintētika. It kā bišķi labāk ir, bet tomēr:
Tūlīt pēc eļļas nomaiņas pat brīvgaitā spiediens uzkāpa gandrīz līdz 3. Nedaudz uzgāzējot, stabils 3.
Motoram uzsilstot, brīvgaitā ap 2, bet uzgāzējot - 3.
Problēmas sākās, braucot uz mājām, pastāvot karstā saulītē sastrēgumos.
Šādi mīcoties pa Rīgas ielām, atkal tas pats (lai gan ne tik izteikti, kā ar veco eļļu) - stāvot krustojumos, spiediens ap 1, brīžam nokrīt zem 1, uzgāzējot - ap 2 max, stipri gāzējot, apm. 2,6-2,7 (bet līdz 3 diemžēl neaiziet).
Jā, stāvot sastrēgumā, motors it kā pasmagi strādā. Temperatūra un viss cits OK. Visi vadi, sveces un diagnostikā gļukojošās spoles mainītas pirms apm. 16000 km. Motoram visas detaļas OEM.
Baigi sakreņķējos, jo līdz šim šķita, ka šis motors izcils, iet kā bitīte, eļļu neēd (15000km intervālā nekad nav jāpielej, nenoēd pat pusi no mērtausta). Motors vienmēr uzpasēts, 15k intervāli eļļai nav pārbraukti, filtri mainīti, sveces u.c. sīkumi mainīti pēc instrukcijām, utt.
S500 Betriebsanleitungā rakstīts tikai tas, ka nav pieļaujama eļļas spiediena nokrišana zem 1.
Varbūt eļļas sūkņi jau iet uz galiem? Vai un kā tos diagnosticē?
Nevar būt tā, ka kaut kur kāds eļļas kanāls aizsprostots?
08. Augusts 2013, 11:09
Ja mērīji ar manometru spiedienu un viss ok, tad pamēģini devēju nomainīt, man bija līdzīgi.
08. Augusts 2013, 11:10
Vēlreiz rakstu, ka karstā laikā brīvgaitā IR PAREDZĒTS zems spiediens. Pagooglējot var atrast, cik tieši konkrētam motoram ir kritiskais zemākais. Jo karstā laikā arī brivgaitas apgriezieni ir īpaši zemi. Problēmas ir brīdī, kad brīvgaitā rāda 0, tad gan pa taisno uz servisu! Tā ka nesatraucies un brauc!
P.S. Rakstīji, ka jaunai eļlai pēkšņi sākumā bija spiediens — tas tāpēc, ka tā vēl nebija uzkarsusi!
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.