Skatīt neatbildētos ziņojumus
Apskatīt aktīvās tēmas

Izveidot jaunu tēmu Atbildēt tēmā  [ 11 ieraksti ]  Aiziet uz lapu 1, 2  Nākošais
Autors Ziņojums
 Tēma: Kads spararats der.?
AtbildeAtbilde saņemta: 27. Jūnijs 2017, 17:35 
Grīnšnābels
Lietotāja avatārs

Pievienojies: 08. Jūlijs 2016, 08:22
Atbildes: 35
Atrašanās vietas: Jelgava,Dobele
Mašīna: MB W124 CE
Sveiki man te tads jautajums.Karoce es iznemu no sava Mbenzs W124 motoru atrumkarbu atstāju.Jaunais motors arī ir no W124 bet no automatiskas atrumkarbas.Manam spararatam bija aplauzti 2 zobi.Pec tam dabuju spararatu no W123 modela ar manualo atrumkarbu BET vins atskiras no mana W124 spararata.Jautajums ir tads-Vai man vajag tiesi tadu pasu spararatu ka mans vecais un vai vins deres virsu un viss ies ja es uzliksu jaunajam motoram uz kura bija automatiskas atrumkarbas spararats???Jo uz mana spararata ir kkadi lasitaji un man nederot no W123....vini diametra ir vienadi bet atskiras spararata platums.Paldies.

Uz augšu
 Profils  

Tēma: Re: Kads spararats der.?
AtbildeAtbilde saņemta: 28. Jūnijs 2017, 06:46 
MB Club Latvia
Lietotāja avatārs

Pievienojies: 19. Jūnijs 2007, 22:34
Atbildes: 4945
Atrašanās vietas: Rīga
Mašīna: W124
Nu te jāsāk ar to, kāds ir motors un kārba.

Tas, kas jāzin salāgojot spararatu ar kārbu ir saprast vai Tev kārba ir ar garo vārpstu (izbīdās uz āru no kārbas gala plaknes, kas skrūvējās pie motora), tad tā der priekš vienmasas spararata vai ar īso vārpstu (aptuveni līdz ar kārbas gala plaknei, kas skrūvējās pie motora), tad priekš divmasu spararata.

Otra lieta ir motors. Ja uz motora stāv Hola devējs, kas nosaka spararata pozīciju - 102 un 103 motors, tad der tikai pareizais spararats, jo uz tā aizmugurējās daļas ir atloki, kuri fiksē kloķvārpstas pozīciju, nepieciešami priekš aizdedzes un tahometra. Dīzelim šis hola devējs stāv arī uz spararatu, bet lasa impulsus no vainagzobrata, tāpēc dīzelim šo atloku nav/nav nepieciešami. Protams, ka par visiem motoriem es nezinu, jāskatās vai motora galā (parasti tuvu starterim) ir šis devējs vai nav un pret kuru spararata pozīciju viņš ir novietors, tad arī sapratīsi, kādu spararatu vajag.
Vēl spararati atšķiras pēc sajūga diska izmēra darba virsmas.

Bet, atbildot īsumā, tad protams, ka vajag tādu, kāds oriģināli paredzēts.

:rox:

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 28. Jūnijs 2017, 11:25 
Grīnšnābels
Lietotāja avatārs

Paldies.Loti nodereja atbilde.Vienkarsi gribeju piemeklet spararatu atbilstosu jo tas motors ko nopirku ir no automata un tam pavisam cits spararats.Vnk marka ta pati W124 benzins 2.3 tik nedaudz atskiras dazi štekeri no mana veca motora.Bet paldies pa atbildi.Iespejams ka man vajag tadu spararatu kads man bija uz vecā motora.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 28. Jūnijs 2017, 11:55 
MB Club Latvia
Lietotāja avatārs

G.Z rakstīja:
man vajag tadu spararatu kads man bija uz vecā motora.

Tieši tā, 102 motoram uz spararata ir 2 atloki priekš devēja, kuri arī var būt novietoti divos veidos, 102 motoram ir 2 veidu sajūga diska diametri un 102 motoram ir pieejami vienmasas un divmasas spararati. :P

Der zināt, ka dažādiem spararatiem šie atloki atrodas dažādā attālumā no centra. Savukārt, zem paša devēja ir pabieza paplāksne, gadījumā, ja vecajam spararatam atloki bija tālāk no centra, vai arī nav paplāksnes, ja atloki bija tuvāk centram.
Liekot citu spararatu šī lieta ir uzmanīgi jāskatās. Gadījumā, ja paplāksnes nebija, tad devējs ir pietuvojies tuvāk spararata atlokiem un ja būsi uzlicis neīsto spararatu, tad to iegriežot Tev aplauzīs devēju, vai arī nebūs dzirksteles, ja devējs atradīsies par tālu no atlokiem. :znaika:

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 30. Jūnijs 2017, 17:44 
Grīnšnābels
Lietotāja avatārs

Sveiks vai ta ir taisniba ka spararatam varetu but kaut kads serijas nummurs? Man tik tur viens cipars 8 ir.Man te saka ka ir.Un vai varbut zini kadu kuram ir tada tipa spararats loti gruti atrast...deļ spararata negribu masinu pamest vējā..

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 30. Jūnijs 2017, 20:20 
MB Club Latvia
Lietotāja avatārs

Jābūt 10 ciparu detaļas kodam, kā jau visām MB detaļām. Sāksim ar tovai tas ir vienmasas vai divmasu spararats?
Kods ir rakstīts centra daļā, kur nāk skrūves.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 06. Jūlijs 2017, 17:46 
Grīnšnābels
Lietotāja avatārs

Sveiks varbut tev ir tads spararats kadu man vajag man te ved visadus bet neviens nav tads pats.(Varbut kads pazistams ir)Ja trukst tie 2zobi spararatam tas ir traki?Vini nav pabirusi pec kartas bet no centra nemot viens otram pretim.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 06. Jūlijs 2017, 22:08 
MB Club Latvia
Lietotāja avatārs

Pievienojies: 14. Jūnijs 2004, 15:15
Atbildes: 21659
Atrašanās vietas: On the road
Mašīna: Šodien ar Brabus B6 S
Paskaties, cik daudz variantu: http://artisanexcite.blogspot.com/2014/07/w124-w201-manual-transmission-gear-list.html Bez detaļas numura neko neatrisināsi — ir vismaz 10 varianti.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 07. Jūlijs 2017, 06:44 
MB Club Latvia
Lietotāja avatārs

Aplauzti zobi ir slikti. Starteris to var nesaprast. :)

Nobildē motoru, lai pārliecinātos, ka mēs runājam par M102.
Un nobildē spararatu, kādu Tev vajag, lai saprastu, runa iet par vienmasas vai divmasu spararatu.
Ja Tev vajag divmasnieku, tad neiespējamā misija! Ja vienmasnieku, tad tādus vēl dabūt var! :D

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 07. Jūlijs 2017, 17:43 
Grīnšnābels
Lietotāja avatārs

Tas ka man ir vienmasas spararats to es zinu...un 102motors.

Uz augšu
 Profils  

Attēlot ziņojumus sākot ar pirmspēdējo:  Atlasīt pēc  
Izveidot jaunu tēmu Atbildēt tēmā  [ 11 ieraksti ]  Aiziet uz lapu 1, 2  Nākošais

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Bing [Bot] un 1 viesis

Meklēt:

REKLĀMAS

email Sazināties ar moderatoru YouTube Facebook Twitter Draugiem
Šajā vortālā paustā informācija nav Mercedes-Benz club Latvia viedoklis
KriCe©2012