Switch to full style
Publicēt atbildi

Re: MB Foto Studija

09. Janvāris 2013, 20:39

Jā, kvalitāte ir pavisam cita!

Atceroties, ka tev patīk iedziļināties tehniskās lietās, domāju, ka tev arī patiks "studēt" fotoaparātu. :)

Re: MB Foto Studija

11. Janvāris 2013, 22:43

Iesaku nepirkt spoguleni ja tam neatvēli vismaz 1,5kLs... ar kit'u pietiks mēnesim.. pēcāk vajadzēs portretnieku - zibeni - somu - garo - gaišo vidējo - jaudīgāku/gudrāku zibeni - statīvu - lielāku somu - grifu - pulti - nākamās klases DSLR - utt ... pārbaudīts ;)
Sāksi uz pasākumiem staipīt.. pēc pāris gadiem nevarēsi saprast ko ceļojumā darīt.. stiept 10kg somu uz pleca vai paņemt kabatā ziepi līdzi... Esmu nonācis pie secinājuma - ja profesionāli neizmano(ņemot vēra ja ir ķēriens/talats) nav vajadzības māžoties. Es nopirku spoguleni kad tikko parādījās digitālās DSLR(2004'), bet tag katrs students iemiesojas "fotogrāfa" tēlā un lien uz vēdera blakus kāzu fotogrāfam. Ir jāsaprot, tur ir tikai jāaug un jāinvestē(prieka pēc) ;)
Bet ja tas ir aicinājums - :super:

Attēls

Re: MB Foto Studija

14. Janvāris 2013, 12:20

Paldies tautiešiem, kuri nepažēloja pirkstus un kaut ko uzrakstīja.
Vecais, es saprotu tavu domu gājienu, bet man šķiet, ka es tik aizrautīgs tomēr pēc rakstura neesmu un ka es varētu tādā veidā netrakot. Galu galā izmaksas ir ļoti efektīvs ierobežojošais faktors.

Man šobrīd ir mega zooma aparāts, kas vispār ir smagāks par noskatīto Nikon un vismaz tik pat "neērts". Tā kā pie tā pieradis esmu. Viss būtu labi, ja vēl bilžu kvalitāti varētu dabūt labāku, bet tur ir mazais sensors kā ziepenē. No tā esmu izaudzis.

Re: MB Foto Studija

14. Janvāris 2013, 12:44

Es šim izgāju cauri pirms gada, kad noklājās mana 10 gadus vecā Sony H3.

Prasības bija lielas, vēlme arī un tika uzreiz skatīti entry level SLR.

Jā, ja pērc tādu, jārēķinās, ka būs jāmācās, taču cilvēkam vienmēr vajag mācīties un neapstāties uz vietas. Pēc īsām konsultācijām ar man zināmiem foto speciem, sapratu vienu- jāņem tas, kas pašam vairāk patīk. Izvēle bija starp Canon Eos un līdzīga tipa Nikon.

Paņēmu Nikon ar Nikkor objektīvu 35-200 un vispār esmu ļoti apmierināts. Bilžu un aparāta kvalitāte liek man sevi iekaustīt, atceroties, ka pirku to Mēslu no Sony, kas arī toreiz cenā nebija diez ko zemāka kā SLR no lejasgala. Full HD video ieraksta funkcija un grozāmais displejs ( kas nebija tā laika Eosiem) ir ļoti OK funkcija- lietoju diezgan bieži un tā.

Nikon, lai nebūtu visu laiku jāfotografē uz A režīma, piedāvā NIKON School, tādus kā kursus iesācējiem, kur apstāsta, kā un kas jādara un kādi pamati vispār būtu jāzina. Vienīgais, tie kursi bez maksas ir laikam tikai no D5100 kameras, D3100 modeļa īpašniekiem jāpiķo.

Un, visa šeit aprunātā somiņas nešana un fetišs uz objektīviem nav novērots, man pietiek pilnīgi ar esošo (nu vienīgi zipeni citu gan vajag) un atkārtošos- bilžu kvalitāte un Nikkor objektīvu pretvibrēšanas funkcija atsver jebkuru staipīšanu.

Jo Tu ZINI, ka bildes būs izdevušās un nebūs bezspēcīgās dusmās jādzēš ārā miglu bildes, kuras uz aparāta it kā izskatijās OK, bet,apskatot tās uz datora, rada spēcīgu frustrāciju :jiha:

Re: MB Foto Studija

14. Janvāris 2013, 14:13

Es skatos uz D3200. Pārdošanā no 12. gada aprīļa. Pagaidām nekā jaunāka nav. Salīdzināju to ar D5200 un sapratu, ka pēc datiem būtisku atšķirību nav, bet pēc cenas tie būtu 200ls. D5100 tagad maksā samērā maz, bet tas jau arī skaitās iepriekšējais modelis.
Es ņemšu parasto objektīvu 18-55mm. Ar domu kādreiz piepirkt klāt ko garāku (vai nu 200 vai 300mm). Tad jau redzēs.

Re: MB Foto Studija

14. Janvāris 2013, 16:42

Es arī nepiekritīšu Vecajam. Biežāk tā tāda pirkstu vicināšana. Valts Kleins ir viens no daudziem, kas šobrīd aktīvi propogandē fotografēšanu ar iPhone, nevis nez kādam 4 zīmēm vērtām kamerām un ne jau amatieriem, bet profesionāļu vidū. Viena fotografēšana mūsu ši gada kalendāram bija kopā ar Daini Drēricu, kas arī zināms fotogrāfs. Viņš savukārt skaidro, ka sen vairs nav negods fotografēt A režīmā, jo manuāli pieregulēt konkrētai kamerai labāko risinājumu nu jau ir strīdēties ar baru inženieru un izpētes laboratoriju. Manuāli režimi vajadzīgi tad, ja gribas panākt kādu speciālu efektu, ko automātika nevar nojaust, nevis vienkārši korektu fotogrāfiju. Un viņš ir viens no daudziem profesionāļiem, kas nekautrējas fotografēt ar ziepjutrauku, ja nav to specifisko prasību. Tā ka vienīgais ir jāprot apieties ar to aparatūru, kāda ir. Kaut kas cits jāpiepērk tikai tad, kad tiešām ar esošo to panākt nav iespējams, piemēram, lielu zoomu vajag, ja nevar saskatīt, kādu tēju kaimiņš no pretējā loga pērk un dzer.

Re: MB Foto Studija

29. Jūlijs 2015, 09:32

Renoir, man ir D3200.. Ļoti laba kamera!

Un nepiekrītu Vecjam.... jā neesmu profesionāls fotogrāfs, bet gribu, lai arī manas ikdienas un ceļojumu bildes ir patiešām kvalitatīvās tādēļ arī izlēmu par labu Nikonam nevis ziepju traukam. Nenožēloju izvēli. Nav jāizdod 1,500 plus eiro, lai iegūtu labu aprīkojumu, var iztikt ar 500 ja labi grib.

Re: MB Foto Studija

29. Jūlijs 2015, 15:02

Attēls

Re: MB Foto Studija

31. Marts 2022, 18:23

Fotogrāfiju izdrukāju uz audekla, sanāca ļoti forši

Šeit - https://viarcanvas.com
Publicēt atbildi