Skatīt neatbildētos ziņojumus
Apskatīt aktīvās tēmas

Izveidot jaunu tēmu Atbildēt tēmā  [ 148 ieraksti ]  Aiziet uz lapu Iepriekšējais  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Nākošais
Autors Ziņojums
 Tēma: MB Foto Studija
AtbildeAtbilde saņemta: 25. Oktobris 2011, 08:18 
Komentu ģenerators
Lietotāja avatārs

Pievienojies: 01. Maijs 2010, 10:02
Atbildes: 1156
Mašīna: 29
.

Pēdējo reizi laboja Tomzs - 25. Oktobris 2011, 08:19, kopā labots 1 reizi.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 25. Oktobris 2011, 10:39 
Eksperts
Lietotāja avatārs

Pievienojies: 05. Augusts 2006, 06:07
Atbildes: 11936
Atrašanās vietas: Rīga
Mašīna: Das Auto
kto iz kluba godov za belawi i pivas sdelatj rebjonku fotosesiju? Na kazdij den rozdenija delajem,no studii uze netot format i ka4estvo dermo polnoje za bewenije dengi.Zelatelno sopom podrobotatj,stil-portret.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 16. Decembris 2011, 16:12 
MB Club Latvia
Lietotāja avatārs

Pievienojies: 27. Jūnijs 2007, 23:45
Atbildes: 5462
Atrašanās vietas: Rīga, Vangaži
Mašīna: CLK

Hei!

Ir radusies baigā problēmiņa.
Ir tāda "ģēla", ka man rītdien ir ļoooti nepieciešams kameras statīvs Canon EOS`am kādām 2-4 stundām.

Ceru, ka kāds iekš PM atsauksies :)

Atlīdzību sarunāsim :super:

un imūns tas pēc velna.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 06. Janvāris 2012, 00:26 
MB Club Latvia
Lietotāja avatārs

Pievienojies: 14. Jūnijs 2004, 15:15
Atbildes: 21730
Atrašanās vietas: On the road
Mašīna: Šodien ar Brabus B6 S
Fotofilmas turpina un turpina attīstīt... Stabils pieprasījums, lai radītu arvien jaunus produktus.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 25. Janvāris 2012, 00:02 
Komentu ģenerators
Lietotāja avatārs

Pievienojies: 07. Marts 2010, 20:24
Atbildes: 1293
Atrašanās vietas: Kurzeme. Rīga. Jelgava.
Mašīna: Mercedes-Benz C200 CDI
Varētu likt pie pikantajām bildēm, bet ieliku šeit, lai MB tauta ievērtētu, kāda ir kvalitatīvā atšķirība, bildējot ar Nikkor 85mm f1.4 objektīvu.
Jaunais G ir nedaudz asāks par nedaudz vecāko D, bet principā abi objektīvi ir pilnīgi līdzvērtīgi.
Andrew Lucas (UA), strādā TIKAI ar Nikon D80 + Nikkor 85mm f1.4 (piedevām veco D modeli) - asums detaļu izcēlumā no fona, attēla "trīsdimensionalitāte" un viss pārējais ir neticami ekselents:
Attēls
Vienvārdsakot, ja kāds domā, kādu fototehniku iegādāties portretiem, studijai, asumam (lai acis būtu dzīvas, ne ierasti miglaini/neasas/blāvas), tad šeit ir skaidra atbilde.
Starp citu, liela daļa fashion/glamour/makeup modeļu fočētas tieši ar šiem objektīviem. Arī pēc manas pieredzes salīdzinošais Sigma nestāv ne tuvu blakus.

Pēdējo reizi laboja Versipellis - 25. Janvāris 2012, 12:38, kopā labots 1 reizi.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 25. Janvāris 2012, 02:11 
MB Club Latvia
Lietotāja avatārs

Pievienojies: 14. Jūnijs 2004, 15:15
Atbildes: 21730
Atrašanās vietas: On the road
Mašīna: Šodien ar Brabus B6 S
Es tomēr iebildīšu. Visi Canon / Nikon / blablabla tomēr ir "tautas" līmenis turīgās valstīs, hobijfotografi, kaut arī ar ļoti labām zināšanām utt. Tur, kur sākas augstākais līmenis, kur grozās lielās naudas un fotografēšana ir bizness, tur sākas Leicas un analogi. Vai arī īsti neuztvēru Versipeļa komentāru. Neapšaubu pieminēto tehniku, kaut bilžu labam izskatam internetā ir vēl dažādi knifi, kas saistīti jau ar IT, nevis dzelžiem, tomēr tur, kur foto tiešām ir bizness, tur cilvēki var nopirkt un pērk fotoaparātus, tehniku jaunu automašīnu cenās. Mūsējiem līdz tam vēl augt un augt, cik zinu, Latvijā šāda tehnika uz pirkstiem skaitāmos eksemplāros. Komentēju tā apgalvojuma par lielu daļu fashion/glamour/makeup modeļiem dēļ.

Par to IT lomu bilžu izskatā te ir laba ilustrācija.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 25. Janvāris 2012, 13:09 
Komentu ģenerators
Lietotāja avatārs

Tas ir tiesa un reizē arī nē. Augstākā gala komerciālās kameras (piem., ar 2 objektīviem) un supergaišā/dzidrā optika (Leica, Karl Zeiss) atrod savu pielietojumu tikai arogantā establišmenta fotobiznesā (ļoti, ļoti šaurā miljonāru "Babilonijas" apritē), kur jautājums par mākslu ir ļoti strīdīgs. Mākslai nav gandrīz nekāda sakara ar aparatūras cenu.
Labu mākslu iespējams uztaisīt arī ar pavisam vienkāršu spoguļkameru, tikai jābūt idejām, prasmēm un jāzina, kāda optika šo uzdevumu vislabāk pildīs.
Mākslinieciski vissatriecošākie darbi panākami arī ar pavisam vienkāršu kasti, kurai izdurts caurumiņš (pinhole).
Runa ir par normāliem cilvēkiem pieejamu tehniku, lai gan arī tā ir mākslīgi sadārdzināta.
Lielākā daļa fotogrāfiju ir apstrādātas, tāda tagad mode un prasības, es to neatzīstu. Vairāk skatos no filosofskās puses - tā ir unikāla mirkļa fiksācija, kas parasti neprasa tā tālāku interpretāciju/fikciju. Es savas bildes principā neapstrādāju: nesaskrūvēju kontrastus un neizdomāju savas, nedabiskas krāsu balanses, nekoriģēju sejas, neblūroju un nekrāsoju acis, utt. Augstākais - Fotošopā izņemu ārā izdegušos pikseļus un futekļus (ko nevar nopūst no FX matricas).
Domāju šo Nikkor 85mm f1.4 AF-S G, kas daudz neatšķiras no A.Lucas bildē izmantotā iepriekšējā modeļa http://www.kenrockwell.com/nikon/8514AF.htm|Nikkor%2085mm%20f1.4%20D%20AF.
Ja kāds aizraujas ar fotomākslu, vienkārši iesaku izmēģināt Nikona 85mm objektīvus, efekts ir neticams (it sevišķi asums/dzidrums/dziļums) un nekāda pēcapstrāde vienkāši neprasīsies.
Cita lieta ir izšķirties starp veco D AF un jauno AF-S G, kurš tikai vienas lēcas un dažu pārklājumu dēļ ir par pāsimts latiem dārgāks (un piedevām pilnīgi no plastmasas iepretī vecajam metālniekam). Abi gan ražoti Japānā, kas nu jau ir īsts retums (lielākā daļa dārgā gala Nikkor objektīvu tagad tiek ražoti in Thailand.
85mm ir izcili objektīvi portretiem (manuprāt, visizcilākie). Taču tie der arī dabai, tehnikai, utt. Vienīgi pilnīgi garām kā macro, jo min. fokusa attālums ir ļoti liels.
Šis vairāk kā draudzīgs ieteikums, ja nu kāds grib pa skaisto nobildēt savu meiteni, bērnu, sievasmāti utt.
Mazs piemērs - 85mm pie min. atvēruma f1.4 (Jaroslavnas Nozdrinas foto, modele Nataša):
Attēls

Pēdējo reizi laboja Versipellis - 05. Februāris 2012, 00:44, kopā labots 1 reizi.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 28. Janvāris 2012, 15:49 
Komentu ģenerators
Lietotāja avatārs

Šorīt man palaimējās uz pāris stundām izmēģināt Nikon 135mm f/2.0 DC (Nikkor) fiksēto portretu objektīvu.

Žēl, ka nevaru bez modeles atļaujas ielikt bildes, bet rezultāts vienkārši satriecošs/neticams/fantastisks.
Pretēji maniem līdzšinējiem uzskatiem, kas aizgūti no Latvijas fotomākslas guru, es uzskatu, ka ne 50mm, ne 85mm un pat ne kanoniskais 105mm nav tik labs portretiem kā 135mm.
Man šķiet, ka tas ir minimālais, ar ko jāsāk bildēt portreti.
Līdz šim biju sajūsmā par Nikkor 85mm f/1.4 D (tas vecais, japāņu metālnieks, daudz neatpaliek no sensacionālā 85mm f/1.4 AF-S), bet nu esmu savas domas spiests mainīt.
135mm Defocus Image Control patiešām ir superīga lieta, lai gan tik īsā laikā tā arī neiebraucu sīkumos. Bokeh vienkārši lielisks, ar fonu un tā dziļumu var manipulēt tā, kā līdz šim pat iedomājies nebiju.
Galvenais, ka modeles seja netiek deformēta kā pie 50mm (un pat 85mm) objektīviem.
Ak jā, var dabūt arī skaistus, asus un garus Saules starus bildē - ar jaunajām VR G ED tas vairs praktiski nav iespējams.
Pozitīvi ir tas, ka nav jānāk modelei/modelim tieši pie sejas - var ieturēt distanci, kas dod pavisam citu dziļuma perspektīvi un nemaina sejas vaibstus. Mīnuss varbūt ir tāds, ka ne vienmēr no attāluma nostrādā zibspuldžu radiopalaidēji, bet ar šo objektīvu principā par zibspuldzēm var arī aizmirst.
Tā kā varu tikai ieteikt šo objektīvu mākslas foto mīļiem kā vienu no vislabākajiem portretu objektīviem.
Sajūta, tādu turot rokā, ir ļoti laba. Metāls, ne plastmasnieks, kādi tagad ir praktiski visi relatīvi dārgā gala objektīvi. Un viens no retajiem, kurš vēl Made in Japan. Ļoti, ļoti solīdas kvalitātes iespaids. Precīzs un patīkams kā Šveices mehāniskais pulkstenis. Stikli tik dzidri, it kā to vispār nebūtu. Bildes neticami dzidras, asas, skaidras. Kolosāls trīsdimensionalitātes efekts.
Vienīgais ir tas, ka Latvijā NEVIENS tāds nav nopērkams, arī pasūtot caur Amazoni un citur (gandrīz tikai lietoti), tie visbiežāk nav pieejami, jo tos ražo daudz mazāk, nekā Ferrari sporta mašīnas.
Mans ieteikums - neklausiet foto guru ieteikumiem, pārbaudiet lietas paši!
Piem., es neesmu ne profesionālis, ne mākslinieks. Bildēju tikai un vienīgi sava prieka/kaifa dēļ. Kad saku, ka portretus bildēju ar Nikkor 28-300mm 1:3.5-5.6 G teleobjektīvu, profesionāļi parasti saķer galvu un līdzjūtīgi lūkojas uz mani (acīs var skaidri lasīt: ar šo tipiņu nav vairs jēgas diskutēt). Bet tieši garajā galā (300mm) es esmu dabūjis visskaistākās portretu bildes, it sevišķi brīvā dabā, gaišā laikā.
Es pat domāju, ka portretiem (seja, augstākais vēl pleci) vislabākie būtu pat kādi 400mm vai vairāk.
Tas tik mans viedoklis, brīvajā laikā spokojoties un eksperimentējot ar ļoti dažādu optiku.
Varbūt kādam var palīdzēt.

Pēdējo reizi laboja Versipellis - 05. Februāris 2012, 00:47, kopā labots 1 reizi.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 28. Janvāris 2012, 16:01 
Komentu ģenerators
Lietotāja avatārs

Pēdējo reizi laboja Versipellis - 28. Janvāris 2012, 21:11, kopā labots 1 reizi.

Uz augšu
 Profils  

AtbildeAtbilde saņemta: 28. Janvāris 2012, 16:25 
Foruma leģenda
Lietotāja avatārs

Pievienojies: 16. Aprīlis 2010, 06:42
Atbildes: 1563
Atrašanās vietas: Jūrmala,Sloka
Mašīna: w 203

Citēt:
28 January 2012 15:49:06 Versipellis rakstīja:
Šorīt man palaimējās uz pāris stundām izmēģināt Nikon 135mm f/2.0 DC (Nikkor) fiksēto portretu objektīvu.

Žēl, ka nevaru bez modeles atļaujas ielikt bildes, bet rezultāts vienkārši satriecošs/neticams/fantastisks.

Varēji uztaisīt pašportretu un te ielikt!:D Filma tam netērētos - viss taču ciparos!Uzliek uz taimera,un čik-čik!
Un savu bildi publicēt atļauja citiem nav jāprasa!Pie tam,lai novēŗtētu tehnisko kvalitāti,supermodeļi nav nepieciešami!:P:P

Uz augšu
 Profils  

Attēlot ziņojumus sākot ar pirmspēdējo:  Atlasīt pēc  
Izveidot jaunu tēmu Atbildēt tēmā  [ 148 ieraksti ]  Aiziet uz lapu Iepriekšējais  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Nākošais

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Meklēt:

REKLĀMAS

email Sazināties ar moderatoru YouTube Facebook Twitter Draugiem
Šajā vortālā paustā informācija nav Mercedes-Benz club Latvia viedoklis
KriCe©2012