Vēsture

Vēsture

Modeļi

Mazā klase

Kompaktā klase

Vidējā klase

Lielā klase

Luksus klase

Sporta auto

Apvidus auto

Minibusi

Industriālie Mercedes

Prototipi

Mercedes Tūninga Ateljē

Lorinser
Attēls
1930. gada 1. marts, auto mehāniķis Erwin Lorinser Vaiblingenā (Waiblingen) nodibina neatkarīgu autodarbnīcu Lorinser Ltd. & Co. Ziņas par servisa augsto līmeni un meistara prasmēm izplatījās strauji, drīz ziņas par Erwin Lorinser aizrautību un gatavību uzņemties vissarežģītākos remontus pievērsa tā brīža Daimler-Benz AG uzmanību. Kompānijas sauklis " Perfektion, die bewegt" jeb "Perfekcija, kas aizkustina " attēlo kompānijas uzstādījumus. Šodien Lorinser ir plaši pazīstams Mercedes Benz tūninga ateljē ar pārstāvniecībām daudzās pasaules valstīs un ar plašu servisa un pkalpojumu klāstu.

Ervīna Lorinsera nodibinātā autodarbnīca kļuva par oficiālu privātā un komerctransporta izplatītāju, tirgoja rezerves daļas un veica Mercedes-Benz servisa apkopes. 1974. gadā Erwin Lorinser nepārtraukti augošo uzņēmumu nodeva dēlam Manfred Lorinser. Tobrīd pircēji arvien biežāk vēlējās savas automašīnas padarīt pēc iespējas atšķirīgas no pārējām un padarīt tās unikālas.

1976. gadā Vinendenā (Winnenden), dažu kilometru attālumā no sākotnējās atrašanās vietas, atvēra jaunu specializētu filiāli Lorinser Sports Service, ar to Lorinser kļuva par pasaulē pazīstamu tūninga firmu. Tur joprojām atrodas Lorinser centrālais birojs. Jau pirmsākumos šī tūninga darbnīca ieguva ekskluzivitātes auru, tomēr arī vienkāršāku Mercedes-Benz īpašnieki vērsās pie Manfred Lorinser.

Ar 1977. gadu W123 virsbūves līnijai, sākot ar 200 un beidzot ar 280 CE modeļiem, piedāvāja tūninga paketi un padarīja šīs automašīnas sportiskākas. Divus gadus vēlāk tūninga pakete tika piedāvāta arī universāliem.

Paralēli turpinājās leģendāro SL un SLC automašīnu tūnings, Lorinser izpildījumā tās izskatījās daudz atlētiskākas un agresīvākas.

Lorinser Sports Service šobrīd ir 30 gadu pieredze Mercedes-Benz automašīnu tūningā. Viss sākās tieši ar motoru tūningu. 70-to gadu vidū šī Lorinser nodaļa sāka nodarboties arī ar auto vizuālu tūningu, jau tobrīd nosakot tendences turpmākajā autodizaina attīstībā. Panākumi autotūningā bija tik lieli, ka 1981. gada 28. decembrī Lorinser Sports Service nodala pilnībā un reģistrē kā neatkarīgu uzņēmumu.

No 2006. gada uzņēmumu vada dibinātāja mazdēls Marcus Lorinser. Šobrīd Lorinser ir viena no pasaulē pazīstamākajām neatkarīgajām Mercedes-Benz automašīnu tūninga firmām. Faktiski nav nekā no tūninga, ko Lorinser nepiedāvātu savās automašīnās.

Bildēs R230 – Bāzēts uz AMG, twinturbo ar 660 zs, 1013nm, 325 km/h. Saražots tikai 50 eksemplāros, (Lorinser Nardo3 Mercedes SL)

REKLĀMAS

email Sazināties ar moderatoru YouTube Facebook Twitter Draugiem
Šajā vortālā paustā informācija nav Mercedes-Benz club Latvia viedoklis
KriCe©2012
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Visi laiki ir GMT + 1 stunda [ DST ]